İletişim Bilgilerimiz

  • İnkılap Mah. Küçüksu Cd. 105/A, 34768 Ümraniye/İstanbul
  • (0216) 632 66 60
  • info@bisod.com.tr
  • Çalışma Saatleri: 08:00 - 17:00

İnternet Reklamı

İnternet reklamı, her ölçekteki işletmenin erişimlerini genişletmek, yeni müşteriler bulmak ve gelir akışlarını çeşitlendirmek için en etkili yollardan biridir. Çevrimiçi reklamcılığı düşündüğünüz zaman, ücretli arama reklamcılığı düşünüyor olduğunuzdan şüphe yoktur. Ücretli arama - tıklama başına ödeme reklamcılığı veya PPC olarak da bilinir - en yaygın ve en etkili çevrimiçi reklam türlerinden biridir. Ücretli arama, belirli arama sorgularını Google'a veya Bing'e girdiklerinde metin tabanlı reklamların kullanıcılara gösterilmesine neden olabilecek alakalı şartlar ve cümleler üzerinde teklif vermenizi sağlar. Bu terimler ve cümleler anahtar kelime olarak bilinir ve PPC reklamının temelini oluştururlar. Reklam verenler, bir reklam açık artırmasının bir parçası olarak anahtar kelimeler üzerinde teklif verir . Bu, tüm reklamverenlerin, reklamlarının, en büyük reklam bütçesine sahip olanlar yerine kullanıcılara gösterilmeleri için adil bir şansı olmasını sağlar. Reklamcılık, müşterilere ürün, marka, hizmet ve şirket hakkında iletişim kurmayı amaçlayan pazarlamanın dalıdır. İnternet, küresel bir iletişim ortamı olarak, reklamverenlere reklamcı kitlelere ulaşmanın benzersiz ve genellikle maliyet etkili yollarını sunar. Bununla birlikte, tüm medyada olduğu gibi, İnternetteki reklamların da benzersiz avantajları ve dezavantajları vardır.

İnternet reklamı gelişen internet teknolojisi ve internet pazarını yakalayabilmek için birçok platform üzerinden firmaların tercih ettikleri yoldur. Hızlı satış yapacakları yada hızlı müşteri çekebilecekleri en iyi sistem internet reklamıdır. Bir e-ticaret web siteniz varsa mecburen google ve diğer arama motorlarında ilk sıralarda çıkmalısınız. Stok durumunuza göre reklamızı bu yönde kullanabilir en çok satılması gereken ürünleriniz için reklam oranınızı belirleyebilirsiniz. Böylece internet ortamında görünür bilinir olursunuz. Bu yüzden internet reklamı vermek için bizimle iletişim kurmalısınız. "Bisod Bilgisayar Endüstriyel ve Profesyonel Yazılım" olarak yıllardır müşterilerimize yeni kazanç getirecek projeler üzerinde çalışıyoruz.

İnternet Reklamı, milyonlarca kişinin anlık olarak bilgi paylaştığı pazarlardan birisi olan internet, teknolojinin gelişmesi ile birlikte her geçen gün farklı bir boyuta evrilmektedir. İnternetin bilgisayarlardan mobil cihazlara geçişinin ardından internetteki kullanıcı sayısı artmış, dolayısıyla çok daha büyük bir Pazar konumuna dönüşmüştür. Dünya üzerinde toplamda 7,5 milyar internet kullanıcısının olduğu bilinmektedir. Bu kişiler her gün internet bir bilgi araştırıyor, satın alıyor ya da farklı aktivitelerde bulunuyor. Firmalar potansiyel müşterilerine ulaşmak için internet reklamları ile müşterilerini bulmaya çalışmaktadır. Fiziksel olarak var olan bir işletmenin internet sitesini açması ya da internet üzerinde farklı kanallar aracılığı ile satışa başlaması kimi zaman yeniden doğmak anlamına gelebilmektedir. Çünkü pek çok kişi aradığı ürünün adını yazarak kolay şekilde ve zahmetsizce satın alma yöntemini tercih etmektedir. Bu kolay ve hızlı alışveriş yöntemi diğer insanlar tarafından gözlemlenebilmekte ve internet üzerinden ürün satın alan kişi sayısı her geçen gün katlanarak artırmaktadır. Reklam kanallarının en popüler olanları Google Adwords reklamı Google Arama Ağı, Arama ortakları, Görüntülü Reklam Ağı gibi seçeneklerle reklam hizmeti vermektedir. Facebook internet reklamı, bulunduğunuz konum ve çevresi, yaş ve sektör belirleme gibi özellikleri ile internet reklamı hizmeti vermektedir. Instagram internet reklamı facebook reklamları ile facebook business kanalı üzerinden ortak hizmet vermektedir. Yine Instagram reklamlarında da internet sitesine yönlendirme yaş ve konum belirleme özelliklerine sahiptir. İnternet reklamı vermek firmalar için kalıcı çözümler maalesef üretmemektedir. Bunun için sektöre göre SEO Hizmeti almanız ve internet üzerinden bulunur olmanızda fayda vardır.

Google Adwords ve Yandex Direct İnternet Reklamı Nedir?
Google ve Yandex internet reklamlarının standart bir reklam ücreti yoktur. Ücret reklam alanına, anahtar kelimelere ve diğer firmalar ile rekabete göre değişmektedir. Google AdWords ve Yandex Direct Reklamı, şirketlerin internet ortamından müşteri çekebilmek adına çeşitli platformlardan kendi web sitelerinin linklerini referans ederek kullanıcılara talep ettikleri aramalar aracılığıyla etki oranı yüksek bir reklam aracının kullanılması işlemidir. Firmaların bu reklam kanallarını kullanmasının asıl sebebi marka değerlerini yükseltmek ve kendi sektörleri itibariyle şirketlerine yeni müşteriler çekebilmektir. Hızlı ve online olan bir reklam aracı şirketler için düşük maliyetli ve hızlı bir iş getiri aracıdır. Bu sebeple internet reklamı firmalar tarafından oldukça fazla kullanılmaktadır. İnternet pazarlamacıları, reklamcılar arasında dünya genelinde iletişimin önemli bir bileşeni haline gelmiştir.Daha spesifik olarak, web siteleri , müşterilerin bilgi aramaya ve sonunda çevrimiçi veya çevrimdışı mal veya hizmet satın alma çağrısı haline geldi. Sonuç olarak, işletmelerin kendi artmaktadır varlığını internet üzerinde mevcut ve potansiyel müşterilerin alakalı ve onlara anlamlı içeriğe sahip reklamlar alıp böylece onların reklam uygulamalarını geliştirmektir.Dijital ortamda, pazarlama yatırımlarınızdaki getiriyi artırmaya yardımcı olan medya satın alımında kapsamlı hizmetler sunuyoruz. İnternet, mobil ve video teknolojileri ve sosyal ağlar aracılığıyla, doğru kullanıcılara ulaşırız ve sonuçlarından beklenen sonuçları iletiriz. İnternette reklam vermek için iyi bir web sitesine ihtiyacınız vardır. İnternetten reklam vermek kurumsal iş potansiyelinizin artmasını sağlayacaktır.

İnternet reklamı, internette fark edilebiliyor olmak satış yapmanın bir diğer şartıdır. Kullanıcıların gözünün önünde olmak ve müşterinin temel ihtiyaçları doğrultusunda ürününüzü doğru zamanda gösterebilmek ancak internet reklamcılığını doğru optimize etmekle mümkün olacaktır. Kullanıcıların demografik bilgileri, coğrafi konumu, dili, ilgi alanları, cinsiyet bilgisi gibi alanlar internet reklamcılığında kolay şekilde ayarlanabiliyor olması çok daha doğru kişilere reklam gösterilmesini sağlayacak ve satışları da aynı ölçüde katlayacaktır. İnternet reklamlarını 4 ana başlığa ayırmak mümkündür. Bunlar; Arama motoru reklamları, E mail reklamları, içerik ağı reklamları, sosyal medya reklamları olmak üzere farklı başlıklara ayrılmaktadır.

Arama Motoru Reklamları
İnternet reklamı, internet üzerinden araştırma yapılacağı zaman ilk başvurulan kaynaklardan birisi arama motorlarıdır. Arama motorları bize aradığımız kaynak ile ilgili bilginin bulunduğu tüm siteleri listeler. Böylece erişmek istediğimiz bilgilerin olduğu linklere ve web sitelerine kolay şekilde erişim sağlayarak araştırma yaptığımız konuya ilişkin kısa yoldan bilgi sahibi olabiliriz. Arama motorları reklamları kullanıcının arama yaptığı sayfanın üstünde altında ya da yanında görünür. Reklam verenler günlük belirlediği bütçe oranında reklam gösterebilir. Bu gösterim tıklama bazlı olarak ücretlendirilir. Tıklama ücretleri ise tamamen rekabete göre belirlenir. Google Adwords reklamı firmalar tarafından en fazla kullanılan reklam kanalıdır. Yandex kanalı Türkiye genelinde çok fazla kullanılmasa da bütçe olarak dah aavantajlı olması dolayısıyla Yandex Direct reklamları da tercih edilmektedir.

E Mail Reklamları
Kullanıcıların ilgi alanlarına göre kendi isteği doğrultusunda mail gönderildiği için en etkili reklam yöntemlerinden birisidir. Kullanıcılar mail listelerine üye olarak ilgili reklamları almayı kabul ederler, dolayısıyla gönderilen reklam tamamen kullanıcının ilgili olduğu konuyla alakalı olur. Bu durumda e mail sahipleri, satın alma gücü yüksek olan potansiyel müşteriler sınıfına girmektedir.

İçerik Ağı Reklamları
Yayıncılar ile reklam vereni buluşturan bir sistemdir. Web site sahipleri sitelerinde belirlemiş oldukları alanlarda içerik ağı reklamlarını gösterebilir. Burada görünen reklamlar kullanıcıların daha önceden yapmış oldukları aramalar ve internette gezinme geçmişi (cookies) gibi bilgiler ışığında şekillenir. Kullanıcının ilgili olduğunu düşündüğü reklamlar bu web sitelerinde görünmektedir. Web site sahipleri bu alanlarda reklam yayınlamama, ya da çıkan reklamlar arasından bazı reklamları kısıtlama gibi haklara sahiptir.

Sosyal Medya Reklamları
Son yıllarda popülerliğini gittikçe arttıran reklam türüdür. İnternet kullanıcılarının yarısının günlük sosyal medya hesaplarını kontrol ettiğini düşündüğümüzde milyarlarca kişinin yer aldığı bir Pazar anlamına gelmektedir. Sosyal medya reklamları sosyal medya kanallarında gösterilmek üzere hazırlanan farklı reklam içeriklerinin yayınlanması ile yapılmaktadır. Kullanıcılar sosyal medya kanallarına üye olurken cinsiyet, yaş, ilgi alanları, konum, gibi bilgileri kaydeder. Sosyal medya üzerinden reklam daha etkili ve direk belirlenen demografik yapıyı hedef aldığından sonuçları çok daha verimli olmaktadır. Sosyal medya reklamları yaygın olarak Facebook, İnstagram başta olmak üzere diğer sosyal paylaşım alanlarında da uygulanmaktadır.

Facebook Instagram Reklamı Vermek
Facebook ve instagram reklamı vermek için birkaç yöntem sunuyoruz. Facebook hesabınız varsa sayfanıza begeni çekebilir, trafik çekebilir görsel reklam verebilirsiniz. Instagram reklamı facebook üzerinden verilebilmektedir. Sosyal medya kullanımının artması ile bu tarz platformlar, şirketler ile kullanıcıları buluşturmak için yeni reklam yöntemlerine başvurmuşlardır. Sosyal medya internet reklamı anlık kullanıcı sayısının fazla olma sebebi ile marka değeri ve müşteri çekmek için kullanılmaktadır.

İnternet Reklamı Vermek
İnternet Reklamıgelişen internet teknolojisi ile kullanıcılara ulaşmak daha da kolaylaşmıştır. Şirketler bu sebeple internette reklam vermek için birbirleriyle yarışır olmuştur. Bu yarış ta reklam fiyatlarını etkilemektedir. Açık arttırma usulü mantıkla çalışan tıklama başına internet reklamlarının bu sebeple standart fiyatı yoktur. Reklam verenlerin reklam günlük ücretleri farklı olabilmektedir. Reklam vermek kurumsal olarak şirketlerin marka değerini ve müşteri sayısını arttırmaktadır. Bu sebeple her firmanın düşük te olsa bir reklam bütçesinin bulunmasında fayda vardır.
Yeni müşterilerle şirketinizi buluşturuyoruz. İnternet reklamı ile ürünlerinizin satılmasını sağlıyoruz.
Türkiye geneli reklam ve yerel reklam verme seçenekleri sunuyoruz. Böylece hız şekilde reklam ile hedef kitlenize ulaşırsınız.
E-ticaret reklam çözümleri sunarak hedeflenen ürün üzerinden satış yapmanızı sağlıyoruz.
Özel reklam kanalları seçilerek en faydalı reklam vermenizi sağlıyoruz.